7.oddělení - Eliška Novotná

Veselé Vánoce všem!

Děkuji moc za krásné vánoční dárky a děkuji za skvělou spolupráci v tomto roce. Přeji všem dětem a rodičům krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do Nového roku 2023. Budu se na vás těšit v lednu s novým dobrodružstvím.

Vaše vychovatelka Eliška

Vánoční králíček

______________________________________________________________________________________________

Lampionový průvod čtvrtek 8.12.

Lampioový průvod

Pracujeme na vánoční výzdobě:

Perníčci z papíru

V pondělí 5.12. navštívil školní družinu Mikuláš s andělem a několika čerty. Děti odrecitovaly básničku o Mikuláši a dostaly sladkou odměnu. Děkujeme, že jste nám nikoho neunesli a budeme se těšit zase za rok.

Mikuláš 5.12.2022

Mikulášská nadílka 5.12.2022

V úterý 29.11. jsme navštívili výtvarnou dílnu na radnici městské části Praha 9. Naše tvoření se soustředilo na předvánoční čas. Děti vyrobily dvě ozdoby - papírového andílka a ozdobu z pistáciových slupek.

VD 29.11.

VD 29.11. /02

VD 29.11. /03

Ve čtvrtek 24.11. proběhlo v tělocvičně na Bumbálku divadelní představení pro děti: Pipi Dlouhá punčocha a její dobrodružství v Praze. Co nevidět se můžeme těšit na další divadelní představení, tentokráte v divadle Gong a to v úterý 13.12.

Pipi D.P.

S dětmi jsme si vyzkoušeli malování kávou. Některé děti to tak bavilo, že si namalovalo hned několik obrázků. Obrázky vypadají moc krásně a děti mají radost z voňavého výrobku.

Malování kávou

Plánované akce do konce roku 2022

- čt 24.11. (14:15) Divadlo do školy - Pipi Dlouhá punčocha

- út 29.11. (14:00 - 15:00) Výtvarná dílna

- po 5.12. (14:00) Mikulášská nadílka

- čt 8.12. (15:30 - 17:00) Lampionový průvod

- út 13.12. (14:00) Divadlo Gong - Vánoční pohádka

- po 19.12. (13:30 - 16:00) Vánoční besídka

Ve čtvrtek 10.11. proběhla družinová akce SVATOMARTINSKÉ ODPOLEDNE NA BUMBÁLKU.

Žáci si připomněli příběh svatého Martina a prošli si stanoviště, která pro ně byla připravena k tomuto dni.

Počasí se vydařilo stejně krásně jako tato akce, která byla zakončena sladkou odměnou.

Svatomartinská akce

V pondělí 31.10. si Králíčci užili svou soukromou Halloweenskou párty v naší družině. Žáci měli za úkol najít ztracené bubáčky v naší třídě a pochytat je, aby nás nestrašily po celý školní rok.

Při druhé hře jsme šli po stopách hraběte Drákuly, který nám zanechal strašidelný vzkaz a pozval nás na svůj strašidelný hrad. Žáci si na základě detektivního textu a strašidelné knihy zapamatovali co nejvíce indícií. Díky získaným informacím se postupně odvíjel jejich postup na stanovištích s otázkami, až se nakonec dostali do hradu, kde vypukl halloweenský večírek.

dnes, středa 1. 2. 2023
déšť se sněhem 5 °C 2 °C