3.oddělení - Ilona Kohlíčková

AKCE NA MĚSÍC ŘÍJEN

- Sovičky do škol - výchovně vzdělávací program  - 15.10.2020  - akce odložena

AKCE NA MĚSÍC LISTOPAD - dle situace - COVID 19- asi žádné nebudou

Pondělí 2.11.2020 - všichni  nám slibovali, že se tu dnes konečně sejdeme, tak zase nic!! Pokračuje distanční výuka a my se v naši družině "Ještěrek" neuvidíme. Tak doufám, že si něco hezkého přečtete a hlavně odpoledne, pokud to počasí dovolí chodíte ven. Mám pro vás jednoduchý úkol:  seberte na procházce dva až tři  menší krásně barevné listy, které právě teď padají ze stromů. Listy narovnejte, položte mezi dvě kuchyňské papírové utěrky a zatížíme je třeba knížkou. Místo kuchyňských papírových utěrek můžete použít  i noviny. Listy přinesete do školy, kde je použijeme na podzimní tvoření.

Podzimní tvoření na sychravé odpoledne

Ahoj moje Ještěrky, posílám vám nápad na krácení mlhavých dnů. Vyrobte si ježka. Bramboru máte určitě každý doma a šípky nasbíráte při odpolední procházce.

ježek

AKCE NA MĚSIC PROSINEC

Milé Ještěry, po delší pauze způsobené  "Coronavirusem " jsme se konečně 30. listopadu v naš ŠD potkali. Bohužel již zmíněný  virus nám pokazil naše plány  na tento měsíc, ve kterém jsou nejkrásnější svátky v roce pro nás všechny ale hlavně pro vás děti a to jsou vánoce. Koledy si letos společně nezazpíváme, tradiční vánoční výtvarné dílny také nebudou... a proto nám všem do nového roku 2021 přeji hlavně zdraví a pohodu a budeme doufat, že v nadcházejícím roce nám virus kazit plány nebude.

Vánoční tvoření

vanoční tvořenívanoční tvořenívanoční tvoření

LEDEN 2021
Milé Ještěrky, ani letošní rok nezačal hezky. Virus je tu a ještě asi dlouho bude. A my máme opět distanční vyučování. Protože nám letos vyjimečně  v Praze napadl sníh , tak odpoledne  vezměte  sáňky a běžte  ven. Místo tvoření sněhuláka z papíru si venku postavte sněhového. Kdo bude chtít může mi  ho vyfotit.

ÚNOR 2021

Milé Ještěrky, máme tu měsíc únor a bohužel Covid je tu pořád. V Praze nám napadlo velké množství sněhu, jaké  jsme tu už dlouho neviděli. Letos  nemůžeme jezdit na hory,  tak když skončí distanční  vyučování, běžte si s kamarády užít sníh.I v Praze v parku se dá jezdit na bězkách.

BŘEZEN 2021

Milé Ještěrky, Covid nám neumožní vidět se ani v březnu. Doufám, že jste všichni zdraví. Těšila jsem se na naše jarní dílničky. Jak to vypadá, do velikonoc se asi neuvidíme. Posílám vám odkaz, kde najdete inspiraci na velikonoční tvoření. / pinterest.com /   krokotan.com / detskestranky.cz /

DUBEN 2021

Milé Ještěrky,  přeji vám všem i vašim rodičům co možná nejpříjemnější prožití velikonočních svátků. Budu se těšit , že se již po velikonocích  konečně uvidíme.

Akce na měsíc Duben

Pomoc zvířátkům v ZOO - akce na web. stránkách ZOO -   "Pozvi zvíře na oběd"  naše družina "Ještěrky" pozvala na oběd Leguána, Ocelota a Mravenečníka - cena stravenek pro všechna tři zvířátka  je 200,-Kč /hrazeno z družinového fondu/

- měsíc bezpečnosti - bezpečná cesta do školy

- 22.4. Den Země

-30.4. Filipojakubská noc - Čarodějnice

20. 4. 2021

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 7 až 3°C.