1.C

Testování všech žáků školy - 1. 11. 2021
Dopis MČ Praha 9 + Průběh testování + Souhlas zákonného zástupce
26. 10. 2021

vzhledem ke zvyšujícímu se výskytu onemocnění COVID 19 a k zajištění maximální možné prezenční výuky v našich školách se Městská část Prahy 9 rozhodla provést dne 1. 11. 2021 testování všech žáků škol, včetně žáků očkovaných i žáků po  prodělaném onemocnění covidu.

Žáci, kteří dnes v úterý 26. 10. 2021 nejsou ve škole a děti z tříd v karanténě, rodiče vyplní online formulář a odešlou ho na e-mail svému třídnímu učiteli.

Kdo z rodičů nemá možnost podepsaný formulář naskenovat a zaslat třídnímu učiteli, napíše do e-mailu dovětek, že souhlasí s testováním - toto nahradí podpis na formuláři.
informace pro rodiče (1.12 MB)

13.9.Vážení rodiče

V úterý 14.9. nás čeká velké focení. Jednak se děti 1. stupně budou fotit na vánoční kalendáře, dále nás ve třídě budou fotit pro MF Dnes, fotky by měly vyjít v příloze novin 8. října. Pokud bude pěkné počasí čtvrteční výuku, bychom trávili z části venku. Vyšli bychom do sadů pod Klíčovem pozorovat ovocné stromy, plody, hmyz ukrytý ve vykotlaných kmenech stromů. A docela určitě budeme sbírat a ochutnávat jablka.

9.9.

Milí rodiče,přesná informace: půlený ČJ je pouze v úterý.ŠD bude v ve školní knihovně , která je za šatnami 1.C . Stejné skupiny budou chodit na AJ. Omlouvám se za zmatek.

Děti ať  přinesou sešity ( na obalu ovoce), které měly včera v taštičkách obalené, budeme do nich psát matematiku.

Dnes jsme rovnali kufříky,  věci, které mají 2x si vzaly domů. Schovejte nebo dítě může užívat .doma.

Štetce na tempery- ploché, kupte 2- 3 tenký a silný ( dříve č. 8,12).

Štětce na vodové barvy - kulaté, také 2 - 3 od nejtenčího. Případné dotazy pište na e-mail. S pozdravem p. uč. Ivana

3.9.2021

Dobrý den, milí rodiče,děkuji vám , kteří jste poslali hygienické potřeby a za pomoc při testování vašich dětí. Další testování bude toto pondělí , škola bude pro 1. tř. otevřena již v 7,30 hod.,učitelé se znakem budou ve vestibulu,přijďte s dětmi do třídy. Děti ať nosí znak třídy na školním oblečení, usnadní to i případnou pomoc .

Notýsku s krtečkem říkáme žákovská knížka, notýsek se stromem je "hnědý notýsek". Děti je dostanou v pondělí, prosím , abyste sdělení vždy podepsali, je to pro mě kontrola,že jste četli.

Úkoly si děti značí zeleným kroužkem, každý den ( zpočátku s vámi ) ať si prohlédnou pracovní sešity, udělají úkoly a dají vám je k podpisu spolu s notýsky.

Rozvrh 1.C je vedle vchodu do školy, dopište jej v PO dětem do ŽK (žákovské knížky).

V PO máme ČJ,M,TV a PRV. Poslední dvě hodiny budeme dělat mrkvový salát. Postup jsme si řekli dnes. Použijeme plast. ubrus z VV. Děti ať si přinesou v menší tašce plastovou misku s víčkem (průměr cca 15 cm), lžíci, kdo může,menší struhadlo na mrkev a jablko dle chuti. Pokud má dítě alergii na mrkev, jablko, pomeranč ,med nebo nechce trochu cukru, napište !! Bio mrkev a ostatní suroviny přinesu.

V případě pěkného počasí v ÚT jdeme k ďáblické hvězdárně.Prosím maminky , které mohou jít s námi ( 1-2), ať mi napíší.S sebou : batoh na záda, v něm pláštěnku, svačinu( ne jogurt ani pudink !), pití. Vhodné oblečení a sportovní obuv.Návrat ve 12,35 hod. ke škole.

Případné dotazy pište na můj e-mail, či v PO ústně. Hezký víkend přeje p.uč. Ivana

Dobrý den, zítra ráno budou děti 1. tříd vpuštěny do vestibulu již bez rodičů   od 7,40 . Budou na ně čekat jejich učitelé se znaky tříd.

1)Děti ať si odznak své třídy zítra připnou na oblečení, které budou nosit ve třídě.

2)Chcete-li objednat pro své dítě kroužky, můžete na stránkách www.krouzky.cz

3)Děti, které mají učebnice a notýsky z 1. dne ještě u sebe , je zítra bezpodmínečně přinesou, budeme s nimi pracovat. Děkuji , paní učitelka Ivana

1.9.2021

Milí rodiče,protože nemáme podepsané všechny dokumenty, prosím, zastavte se 2. září vše potřebné podepsat.

Zejména pro děti cizinců , které žijí v ČR po dobu kratší než 2 roky ,  zorganizuje naše škola v nejbližší době jazykové  testy, které jim následně umožní procvičování českého jazyka v rámci dopoledního vyučování.

Prosím , děti ať přinesou zítra obalené všechny učebnice a notýsek s krtečkem, který hůlkovým písmem podepište na tvrdé desce a na 1. straně vyplňte. Ze sáčku od Magistrátu obalte sešit A5, budeme jej užívat pro třídní komunikaci.

Na chodbě , na nástěnce vedle vchodu do třídy , si můžete přečíst rady  pro úspěšnost prvňáčků ve škole.

Na shledanou paní učitelka Ivana

na těchto stránkách Vás  budu informovat o dění ve třídě 1.C, kterou Vy i děti 1. září poznáte i díky obrázku berušky.

beruška sedmitečná

První školní den se sejdeme před vchodem do školy. Společně s dalšími prvňáčky půjdeme na školní hřiště, kde se bude konat slavnostní zahájení. Potom se přesuneme do naší třídy. Vstup do budovy má z epidemiologických důvodů umožněný pouze 1 rodič/ zákonný zástupce, a to v respirátoru. Děti si třídu prohlédnou, usadí se zatím na libovolná místa do lavic. Následně dětem rozdám učebnice a sešity. V 8:45 nám začne, už bez dětí, třídní schůzka, na které Vám řeknu informace k organizaci výuky pro následujících pár dnů. Budeme volit z Vašich řad 2 zástupce třídy. Seznámím Vás s formou testování na COVID 19. Vezměte si, prosím s sebou psací potřeby. Děti, které jsou přihlášené do družiny, odvede paní družinářka, ostatní děti si budou muset převzít Vaši blízcí.

Pokud máte zájem o stravování ve školní jídelně, přihlašte žáky na obědy. První testování na COVID 19 se uskuteční až 2. září. V tento den už děti do školy přijdou s aktovkou a budou se také  v šatně přezouvat.

Těším se na Vás všechny, paní učitelka Ivana

dnes, pátek 3. 12. 2021