Setkání žákyně naší školy s prezidentskými kandidáty

Osobní setkání žákyně 9. ročníku s letošními prezidentskými kandidáty

Setkání s prezidentskými kandidáty

První setkání proběhlo v pondělí, celé bylo v neformálním duchu a já měla šanci se setkat se třemi kandidáty, panem Ivo Marešem, panem Josefem Středulou a panem Tomášem Zimou. Předem jsem měla připraveno pár otázek, na které jsem se chtěla zeptat. Bylo nás tam přibližně deset dětí a každý jsme se každého kandidáta zeptal tak na dvě otázky v průměru. Druhé setkání proběhlo v úterý s dalšími třemi kandidáty, paní Denisou Rohanovou, panem Karlem Janečkem a paní Danuší Nerudovou. Také jsem se zde setkala s velmi přátelskou a hodnou paní Ivanou Tykač, která celý tento projekt vymyslela a zrealizovala.

Pan Ivo Mareš nám vyprávěl, že dříve hodně cestoval a také byl nějakou dobu farářem. Byl velmi vstřícný, milý a působil spravedlivě. Pan Josef Středula přišel i se svým týmem, takže rozhovor byl velmi profesionální a na každou otázku měl velmi květnatou odpověď. Posledním pondělním kandidátem byl bývalý rektor Univerzity Karlovy pan Tomáš Zima. Je to velmi sympatický a chytrý člověk, kterého bylo příjemné poslouchat, když vyprávěl. Jako první kandidátka v úterý přišla paní Denisa Rohanová, která vystupovala věcně a profesionálně. Po ní přišel pan Karel Janeček. Pan Janeček je úspěšný matematik a užívá si spoustu různých sportů, o kterých nám také vyprávěl. Mluvil velmi chytře a měl úžasné nápady. Po celou dobu rozhovoru se usmíval. Nakonec přišla paní Danuše Nerudová, která byla velmi milá, laskavá, hodná a sympatická.

Každý kandidát ve mně zanechal úplně jiný dojem. Někteří z nich byli velmi chytří, jiní sympatičtí, jiní vtipní, ovšem z některých byla cítit mírná neupřímnost, ale celkově byli všichni velmi odhodlaní k zodpovědnosti stát se prezidentem. Dokonce i oni se nás dětí sami na něco zeptali. Otázka, která mě nejvíce zaskočila, zněla: „Kdybyste se zítra probudili jako prezident, co by byla první věc, kterou byste změnili?“ Schválně, co by to bylo u vás?

Chtěla bych už jen dodat, že i když já nemám tu možnost jít volit a věřím, že toto rozhodnutí je někdy opravdu těžké, tak chci všechny, kteří tu možnost mají, poprosit, aby volili. Vyberte někoho, o kom si myslíte, že je ten nejlepší. Myslete na to, že i jeden volební hlas může všechno změnit. Myslete na to, že máte tu možnost ovlivnit budoucnost vaši i vašich dětí.

Na závěr bych chtěla poděkovat organizaci Women for Women za možnost být součástí tohoto projektu, dále pak paní učitelce Melicharové, že jsem díky ní měla příležitost na toto setkání jít. Moc děkuji.

žákyně 9. ročníku

dnes, úterý 30. 4. 2024